Rodzaje zapięć w kolczykach

W tym miejscu kupisz kolczyki srebrne.

Kupując kolczyki powinno się wziąć pod uwagę nie tylko surowiec, z którego są wykonane,, to jak się prezentują czy kształt, ale również na zapięcie. Oto krótki wykaz najpopularniejszych zapięć do kolczyków:

Kolczyki z biglami

Bigiel to standardowe i najczęściej wykorzystywane zapięcie w kolczykach. Jest trwałe i nie musimy do niego używać dodatkowo zatyczek, jak np. w sztyftach. Tego typu zapięcie zapewnia znaczny komfort noszenia i częstokroć jest stosowane w biżuterii art deco. Felerem bigla jest jego spory rozmiar.

Kolczyki rybka

Praktycznie jest nosić je w ciepłe dni, kiedy nie nosi się czapek, szalików oraz ubrań z dużym kołnierzem.

Kolczyki bigle angielskie

Równie rozpowszechniony jak tradycyjny bigiel, jakkolwiek bezproblemowy w zapinaniu, za sprawą rozchylanemu tylnemu zatrzaskowi. Często stosuje się je przy droższych modelach biżuterii.

Kolczyki klips

Wspaniałe rozwiązanie dla osób, które nie postanowiły nie przekłuwać uszu. Obecnie właściwie sporadycznie używane.

Kolczyki sztyft

Niezwykle popularne zapięcie. Ma najmniejszą możliwość odpięcia się, a zatyczki na zapięcie bez trudu dostaniemy wszędzie. Właśnie takie kolczyki panie kupują najczęściej. Rewelacyjnie sprawdza się w przypadku niedużych kulek oraz cyrkonii.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Zakładane w malutkich, głównie złotych kolczykach. Bez trudu się je zapina i nie potrzebują dodatkowej zatyczki. Takie kolczyki stosowane są nierzadko w biżuterii dziecięcej.

Adres firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]