Pierścionki zaręczynowe są z nami od Starożytności

Potrzebujesz pierścionków zaręczynowych Kraków? Kliknij tutaj.

Gdy spotkasz kobietę, z którą zechcesz spędzić całe życie, w końcu pomyślisz o ślubie. Przedtem jednakże następuje ta wyczekiwana przez wiele kobiet chwila – oświadczyny, na które musisz znaleźć pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowy – symbol nieskończoności

Obdarowanie ukochanej pierścieniem to niezwykle stary obyczaj, sięgający przypuszczalnie Starożytnego Egiptu. Pierścionki mają postać okręgu, który symbolizuje nieskończoność. Tradycyjnie już nosi się je na palcu serdecznym lewej dłoni, nazywanym skądinąd “palcem obrączkowym”, co wynika z wiary, że od owego palca prowadzi żyła wiodąca bezpośrednio do serca, tytułowana “vena amoris”. Powszechnie uważa się, że rytuał przekazywania pierścionków zaręczynowych na Stary Kontynent przywieźli Grecy. Początkowo sporządzano je z łodyg tataraku, ze skóry, a także kości słoniowej. Dopiero później Rzymianie wykorzystali do ich produkcji metali, głównie żelaza. Wartościowymi pierścieniami ze srebra czy złota obdarowywano tylko wtedy, kiedy mężowie pragnęli zaprezentować swoje bezgraniczne zaufanie do partnerki. W dzisiejszych czasach pierścionki zaręczynowe od razu kojarzymy ze złotem, platyną oraz drogimi kamieniami, jednak surowce te tak naprawdę powszechnie wykorzystuje się do ich sporządzania zaledwie od kilku stuleci, natomiast duży przyrost ich powodzenia można odnotować w XX w.

Pierścionek zaręczynowy – ile powinieneś wydać?

Rzecz jasna, pożądana biżuteria na zaręczyny to pierścień z platyny z pokaźnym diamentem, jednak potencjał dowolnego dobierania różnych metali oraz kamieni jest ogromny. Oprócz diamentów wykorzystuje się rubin, szafir bądź topaz. Część osób wybiera tańsze metale, jak stal damasceńską, tytan, srebro, jak również drewno, niemniej jednak wciąż na rynku przeważają pierścionki wytworzone z platyny i rozmaitych rodzajów złota (żółtego, różowego i białego).
Za ile wypada kupić pierścionek zaręczynowy? Niedawno popularne było opinia, że narzeczony powinien zapłacić na niego przynajmniej 2 miesięczne pensje. Koszt pierścionka zależny jest od wielu czynników: liczby karatów, użytego kamienia, materiału czy wzoru, wobec tego każdy odszuka ładny, jedyny w swoim rodzaju pierścionek na miarę swoich możliwości finansowych. Miejmy jednakże na uwadze, że pierścionek zaręczynowy ma być przede wszystkim symbolem zaangażowania i miłości, więc jego wartość nie ma ogromnego znaczenia. Kluczowe jest to, czy przypadnie do gustu naszej narzeczonej.

Adres firmy:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]