Jak robi się topaz mistyczny?

Szukasz topazu mistycznego? Wejdź na www.mystictopaz.pl.

Niepowtarzalny wygląd oraz nietypowy, jak na topaz, odcień to najważniejsze właściwości topazu mistycznego, który od lat szczyci się dużym zainteresowaniem miłośników ozdób. Mimo że na pierwszy rzut oka nietrudno pomylić się, że to odmienny minerał, topaz mistyczny okazuje się w rzeczywistości zwykłym topazem. Jego wyjątkowe walory są efektem specjalnej technologii produkcji – prawdziwy topaz jest w jej toku poddawany działaniu gorąca oraz pokrywany cienką warstwą kruszcu ozdobnego. To z tego powodu topaz mistyczny wygląda tak dobrze.

Odcienie topazu mistycznego

Odcienie, jakie przybiera topaz mistyczny zależne są w szczególności od metalu, którym jest pokryty. Najczęściej spotykany jest karmazynowy topaz mistyczny, powstający w połączeniu z tytanem. Chrom powoduje natomiast, iż kamień przybiera purpurowy odcień, błękitny zaś jest skutkiem rozgrzania topazu bez żadnych domieszek. Najlepsze skutki przynosi obrabianie czystego topazu – szczególnie wydobywanego w Afryce, Brazylii czy Azji.

Przykłady użycia topazu mistycznego

Jak już wspomnieliśmy, wspaniałe cechy topazu mistycznego są bardzo doceniane przez złotników. Chętnie używają go więc do produkcji wisiorków, pierścionków czy pozostałych ozdób. Wbrew stereotypom biżuteria z topazem mistycznym może być noszona częściej niż jedynie do wieczorowych strojów – doskonale wygląda również na co dzień. Ważna jest także różnorodność kolorów, sprawiająca, że prościej można dobrać ozdoby do konkretnej kreacji.