Biżuteria z ametystami

Sprawdź, gdzie zamówić ametysty.

Ametyst to w oczach wielu najpiękniejsza odmiana kwarcu. Występuje między innymi w USA, Mozambiku, Australii i Sri Lance. Złoża tego kruszca znajdują się także w naszym kraju. Ametyst ma fioletową barwę, którą zawdzięcza śladowym ilościom glinu i żelaza. Bogatą kolekcję biżuterii z tymi wyjątkowymi kamieniami znajdziesz na stronie www.ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – uwielbiana od wieków

Biżuteria z ametystu odegrała swoją znaczącą rolę w historii. O tym, jak cenny to kruszec pisano już w Biblii. Berło brytyjskich królów było inkrustowane ametystami, a w watykańskim skarbcu do tej pory leży papieski pierścień z tym szlachetnym kamieniem. Dlatego też biżuterię z ametystem można zakładać na ważne przyjęcia czy spotkania biznesowe. Ametyst bardzo “lubi” srebro i w tym zestawieniu wygląda szczególnie imponująco.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Biżuterię z ametystu można wkładać nie tylko od święta, ale również na co dzień – w biurze. Poza przepięknym wyglądem, kamień uwalnia podobno od stresu i dodaje cierpliwości. Czy to prawda? Pozostaje przekonać się o tym osobiście.